Proč si vyzkoušet nealkoholický únor

Únor je každoročním mezinárodním měsícem bez alkoholuProč je dobré i pro vás nepít alkohol?
Měsíc bez alkoholu je to taková menší výzva, jak lépe poznat svůj vztah k alkoholu. Přináší spoustu výhod, ale často i zamyšlení, zda neomezit konzumaci alkoholu dlouhodobě. Jako tvůrci nealkoholického destilovaného nápoje VASSA totiž věříme, že konzumace alkoholu nemusí být standardem a své oblíbené chutě i zábavu si můžete užívat bez negativních dopadů.

Právě během nealkoholického února vyzkouší mnoho lidí nealkoholické alternativy nebo abstinenci vůbec poprvé. V čem pro vás bude přechod na nealkoholické alternativy přínosný? Na to si odpovíme v tomto článku.

Játra si odpočinou

Když si jdete dát skleničku vína či pár panáků, játra se tolik neradují, protože už ví, že budou makat zase naplno. K odbourání alkoholu, dochází právě především v játrech díky speciálním enzymům a jenom malé procento alkoholu je vyloučeno v nezměněné podobě přes ledviny, kůži a plíce.

Únor bez alkoholu ocení i vaše peněženka

Peníze, které jste věnovali na pravidelný nákup alkoholu, vám najednou zůstanou tak nějak k dobru a co si budeme povídat, to se vždy hodí.

proc-nepit-alkohol-usetrite-penezenka

Kuřáci zaznamenají menší spotřebu cigaret

Je dobře známo, že když kuřák během večera popíjí alkohol, z krabičky mu zmizí mnohem více cigaret, než když zůstává střízlivý. Tedy pokud zvolí raději nealkoholické nápoje, nejenže ušetří peníze, ale i jeho plíce budou spokojenější.

Jak dlouho trvá, než alkohol vyprchá z lidského organismu?

Každý, kdo je vlastníkem řidičského průkazu, se na tohle sám sebe zeptal, obzvlášť když ráno potřeboval řídit a měl za sebou noc plnou alkoholu.
S jednou lahví bílého vína (tedy 750 ml – kde se obsah alkoholu pohybuje většinou kolem 11 %) se organismus 85kilového muže bude vypořádávat 8-10 hodin a u 60kilové ženy dokonce 12-14 hodin. A to už je pro tělo pořádná fuška.

Na délku odbourávání alkoholu má vliv hned několik faktorů:

  • pohlaví a fyzická hmotnost,
  • rychlost metabolismu,
  • současný zdravotní stav
  • strava a pitný režim před i během noci, kdy jste se vydali do baru.

Svou roli hraje i následující ráno – dostatek tekutin a pořádná snídaně tělu jedině prospějí.

Když potřebujete zjistit zbytkový alkohol, existují různé tabulky i online kalkulačky, nicméně vždy berte výsledek pouze jako orientační. Spolehlivější je samozřejmě si domů pořídit alkohol tester. 

Pokud se však nechcete strachovat a raději se ráno vzbudit svěží, dopřejte tělu noc bez alkoholu.

Ochutnejte třeba nealkoholické koktejly v kombinaci s destilovaným nápojem VASSA ZERO V, který je nealkoholickou alternativou vodky. Pak bude váš nealkoholický měsíc chuťově mnohem pestřejší, než kdybyste byli jen na minerálkách.

nealkoholicke-koktejly-vassa

Žádný alkohol v těle znamená více energie

Ano, doopravdy, s čistou hlavou budete lépe spát a mít druhý den více energie.

Asi téměř každý, kdo to někdy přehnal s alkoholem, zažil ráno bolehlav, naprosté fyzické vyčerpání a jediné co si přál, bylo kafe a prášek na bolest.

Jak už jsme zmínili – i když to s pitím nepřeženete a jenom pomalu popíjíte víno nebo třeba whiskey, metabolismus si stejně neodpočine. Pokud si zkusíte dát měsíc pauzu od pití alkoholu, zaznamenáte u sebe více energie a každé ráno si pak budete přát, aby vám bylo takhle dobře pořád…

nealkoholicky-unor-proc-nepit-alkohol

Chcete se do měsíce bez alkoholu také pustit?

Nemusíte přijít o své oblíbené drinky – jenom je zvolíte v nealkoholické variantě. V únoru máte skvělou příležitost začít, ale díky VASSA si můžete užívat své oblíbené chutě po celý rok i bez alkoholu. S jistotou, že konzumujete nápoj, který má 100% přírodní složení, originální recepturu, také neobsahuje žádné umělé náhražky a je vyrobený v České republice.

Ať už máte rádi drinky s vodkou, ginem nebo rumem, naše destilované nápoje VASSA ZERO G i VASSA ZERO R či již zmíněný nápoj VASSA ZERO V se skvěle hodí do koktejlů, které zvládnete namíchat i sami doma. Pak už stačí ťuknout si skleničkami a připít si tak na čistou hlavu a pevnou vůli.


Přejeme úspěšný nealkoholický únor.
Váš tým VASSA

Zdroje:
https://www.celostnimedicina.cz/alkohol-a-jatra.htm
https://www.portalridice.cz/clanek/tabulka-odbouravani-alkoholu-aneb-kdy-vyprcha-alkohol

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení